Objavil sa niekto …

Covid obmedzil moje cestovateľské plány.

Zomrelo viac známych.

Mala som menej energie a viac času na spanie poobede.

Zmenšila som sa asi o 2 cm, a to mi pripomína, aby som chodila vzpriamene a so vztýčenou hlavou, lebo …

 

Život nekončí príchodom covidu, ani odchodom do dôchodku. Aj v neskoršom veku sa môže objaviť niekto, s kým môžeme sledovať východ a západ slnka na terase, alebo aj mraky na oblohe. Veľa vecí nám to zmení, lebo prichádza niekto, kto je zrazu autentický.

 

A čo máme očakávať? Spoločné večere, spoločné cestovanie po svete, alebo aj životom?

My vieme, že sme perfektné a môžeme žiť skvelý život vo dvojici. Ale čo na to tí ostatní? Hovorí sa, že najhoršie je, keď zlodejky otcov ukradnú dedičstvo tvojich detí. A teraz prichádzaš ty a môžeš urobiť to isté!?

 

Zamýšľaš sa nad sebou. Kto si? Čo chceš? Miluješ alebo si zamilovaná? A zase cítiš slobodu! Toto nie je odchod na dôchodok, toto je príchod slobody a nových dní!

 

Prebúdzaš sa a zisťuješ, že tvoja 70-ka nebola nikdy taká mladá a krásna! Aj po 70-ke sa môže objaviť niekto, kto v tebe prebudí nádherný cit zamilovanosti a lásky. Spievaš si: si kočka, si kočka …

 

Ešte stále šoféruješ, v kabelke máš dotykový (nie tlačidlový) mobil, na hlave červený klobúk, doma na stole tablet s rozpísanou poviedkou do súťaže, darí sa ti na sociálnych sieťach.

Tvoje deti a vnúčatá si ťa premeriavajú úsmevným pohľadom a ani netušia, že ich „babka“ sa zamilovala. Preto je taká veselá, preto sa stále usmieva.

 

Miluješ svoje deti a vnúčatá, ale teraz je čas, keď začínaš znova žiť! A tak sa rozhodneš! Môžem im pomáhať, ale nie stále. Teraz chceš začať žiť po svojom. Lebo ešte máš pred sebou niekoľko nádherných rokov života.

 

Si rozhodnutá. Dnes ráno ťa čakajú raňajky u Tiffanyho. A nebudeš sama …

 

 

 

Zdieľať článok
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalšie články

Blog

Učíme vnúčatá dobročinnosti?

Hodnoty, ktoré vštepujeme našim deťom a ich deťom, ich sprevádzajú celým životom. Ktoré sú to? Úprimnosť, lojalita a spoľahlivosť, rešpekt, láska, nezištnosť a citlivosť, láskavosť

Celý článok »
Blog

Schody a my

Vonku či dnu, veľakrát sa cítime neisté na schodoch a obrubníkoch. Buď vtedy, keď schádzame, alebo keď ideme po schodoch hore. Doma máme madlá, zábradlie,

Celý článok »
Blog

Sme limitované?

Sme po 60-ke a sme naozaj limitované? Myslím, že nie. Nahraďte očakávania reálnymi plánmi! Zamerajte sa na to, čo môžete urobiť a nie na to, čo nemôžete.

Celý článok »