Život od pása nahor

Väčšina z nás počas „covidu“ žila najmä od pása nahor. Nemaľovali sme sa, obliekali sme si tepláky, legíny a tričko. To sme však menili –  buď to bolo tričko s krátkym alebo dlhým rukávom. Nové oblečenie sme si nekupovali, lebo sme nepotrebovali ani to staré.

Opatrenia sa uvoľňujú a my začíname zo skrine vyťahovať aj iné oblečenie. Lenže zisťujeme, že skoro všetko nám je malé. Pribrali sme nielen my, ale aj naši blízki a aj naši známi a susedia. Vo výťahu sa niekedy podelíme o svoje starosti. To, že som pribrala 3 kilá už nepovažujem za takú tragédiu, keď som sa od suseda dozvedela, že on pribral 13 kilogramov. A trápi ho to najmä preto, že si nemôže sadnúť na svoj skladací elektrický bicykel, lebo prekračuje hmotnostnú normu.

Takže začíname premýšľať o tom, ako čo najrýchlejšie schudneme. Je to však problém. Kilá buď nechcú ísť dolu, alebo len veľmi málo a pomaly.

Namiesto výťahu som teda začala používať schody. Keďže bývame na šiestom poschodí, mám výhodu. Výťah bol vždy plný ľudí bez rúška, „covid“ tam zúril vari najviac. Bolo to preto múdre rozhodnutie.

Potom som zo zásuvky vybrala redukčný jedálny lístok na dva týždne (jeden bez ovocia, druhý aj s ovocím), ktorý som si dala urobiť kedysi dávno výživovej poradkyni. Spolu s troj – mesačným cvičením to stálo 200 euro, škoda to teda nevyužiť aj teraz. Vtedy som diétu a cvičenie dodržiavala poctivo a schudla som 5 kilogramov. Teraz sa mi to nepodarilo. Viem aj príčinu. Nechcelo sa mi cvičiť…

Skúšam teda „americký zázrak“, ktorý mi poradila moja dcéra – 16 hodinový pôst. Darí sa mi to dodržiavať len  niekoľkokrát za týždeň, nie každý deň. A preto nechudnem tak rýchlo, ako by som mohla. Ale je to celkom znesiteľné, lebo gro celého pôstu je, že sa neje prevažne v noci. Keď sa najem o 17.hodine, potom prvé jedlo ráno je o 9 hodine (ak je posledné jedlo o 18 hodine – prvé je ráno o 10 hodine atď.).  Pripúšťa sa aj 14 alebo 18-hodinový interval, ja som si vybrala buď 14 alebo 16 hodinový, podľa okolností.

Začínam tento 19. týždeň roku 2021, ale už naozaj poctivo.

 

Zdieľať článok
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalšie články

Blog

Ako zvládnuť starnutie?

Vtedy a teraz … Mnohé z nás si dávajú otázku, či byť aktívnou seniorkou, alebo zostať sedieť na stoličke. Moja rada je: pohybujte sa, nech

Celý článok »
Blog

Moja stratená kariéra

Nikdy som nechcela byť klaviristkou. Aj tak ma rodičia zapísali do hudobnej školy. Bývali sme v malom mestečku a chodiť do hudobnej školy patrilo k imidžu dobrej rodiny.

Celý článok »
Blog

Učíme vnúčatá dobročinnosti?

Hodnoty, ktoré vštepujeme našim deťom a ich deťom, ich sprevádzajú celým životom. Ktoré sú to? Úprimnosť, lojalita a spoľahlivosť, rešpekt, láska, nezištnosť a citlivosť, láskavosť

Celý článok »